Followers

Monday, March 27, 2017

March 27, 2017


Uncle sangka uncle orang pertama yang terpacak depan pintu sebelum pasaraya buka!

...rupanya ada orang lain yang lagi johan! Siap tunggu dengan troli!






Sunday, March 26, 2017

March 26, 2017

 Ulang tahun blog yang ke-8!
 

Lapan tahun yang lalu, hari ini, uncle mula berswafoto secara serius.

(Waktu itu perkataan selfie pun belum wujud...apatah lagi perkataan swafoto.)







Saturday, March 25, 2017

March 25, 2017


Tiap kali bertambah umur, maka bertambahlah koleksi baju hitam uncle. Cuma tahun ni ada bonus...! Dapat belon hitam! YEAY!


(Terima kasih Ibu, Azri, Aini dan Anis kerana baju hitam dan belon hitam ini...! Terima kasih kerana buat ayah rasa 48 tahun rasa macam 20 tahun!)





 

Friday, March 24, 2017

March 24, 2017


Eh? Selalunya ada abang yang jaga tabung di sini... Hari ini tabungnya saja yang sampai. Duit derma tu amanah orang... Hati-hati, bang!!






Thursday, March 23, 2017

March 23, 2017


Eewwwuuu! Beminyak!

Betul kata orang. Jangan perhatikan kedai makan waktu ditutup. Nanti macam-macam yang tak patut nampak, kita nampak!







Tuesday, March 21, 2017

March 21, 2017


"ngi... gin... ngi..."

Ahhh...! Susanya nak baca! Ini yang uncle 'ANGIN', ni...! 





 

Monday, March 20, 2017

March 20, 2017


Siapa-siapa yang belum beli rumah tu, sila malu ya... 
 Kartun pun dah ada rumah, tahu!

(LOKASI: Rumah Kartun & Komik Malaysia, Taman Botani Perdana, Kuala Lumpur)





 

Sunday, March 19, 2017

Saturday, March 18, 2017

Friday, March 17, 2017

March 17, 2017


Oh... Hai, encik Aziz....

(Siapa tak nampak encik Aziz, dia pendek umur..!)








 

Thursday, March 16, 2017

March 16, 2017


Banyak sangat 'gangguan' makhluk lain...

...sudahnya, langsung tak faham...




 

Wednesday, March 15, 2017

Tuesday, March 14, 2017

March 14, 2017


Eh? Betulkah mata uncle ni? 
Cuba kira ada berapa jalur dalam Jalur Gemilang, ni...?






Monday, March 13, 2017

March 13, 2017


Sekarang perkhidmatan Touch 'n' Go sudah ada saingan!
 Memperkenalkan....  'TAKE 'n' GO"...!

Baahaha....!




 

Sunday, March 12, 2017

March 12, 2017


Kalau sayang, rantaikan basikal pada tiang besi. Pasti tak hilang!
  ...tapi masalahnya, tayar pula yang hilang!

Huhuhu....







Saturday, March 11, 2017

March 11, 2017


Hati-hati memandu. Ada 'orang' memerhati. 
 Nasib tak baik, sampai depan... 'kawan dia' tahan..!






Friday, March 10, 2017

March 10, 2017


Kalau uncle gantung baju di tangga, kena bebel..!
 Ini aunty gantung tudung dia di tangga... siapa pula nak bebel...?

#IniTidakAdil





  

Thursday, March 9, 2017

March 9, 2017


Wah! Mesin roti jala...?!
Teringin nak cuba macam mana rasa 'air tangan' mesin...!

(LOKASI: ZULL DESIGN)







Wednesday, March 8, 2017

March 8, 2017


Jangan tiru uncle...  
Uncle memang suka tunggu sehingga ke titisan darah yang terakhir!



(Pernah juga terjadi tiba-tiba laptop padam... Huhuhu...)






Tuesday, March 7, 2017

March 7, 2017


* "Ha penyamun-penyamun semua! Malam ini kita rompak rumah yang ada PANGKAH!"
Jangan ada yang rompak kedai ni, sudah! Huhuhu


(* Dialog dari filem Ali Baba Bujang Lapok / 1961)





Monday, March 6, 2017

March 6, 2017


Errr... kereta elektrik uncle tak punya... 
Tapi kalau uncle nak tumpang cas telefon di sini, boleh tak...?


(Bagus bukan kemudahan ni? Lokasi Paradigm Mall, Petaling Jaya)








Sunday, March 5, 2017

March 5, 2017


JAWATAN KOSONG
- Pembantu Kedai
- Kerani
- Sales Person
- Pls Call

012-XXX XXXX


(Eh? Please Call tu jawatan apa?)








Saturday, March 4, 2017

March 4, 2017


Beli? Kenapa beli? Sembur tester saja!

(Siapa pernah buat macam ni? Baik mengaku!)








Friday, March 3, 2017

Thursday, March 2, 2017

March 2, 2017


Pandai tuan restoran ni...  
 Letak kedai di jalan sehala... mahu tak mahu, mesti jumpa punya!







Wednesday, March 1, 2017

March 1, 2017


Uncle suka betul dengan bangunan lama hospital ini... keasliannya terjaga. 
Bila dah buat gambar hitam putih, lagilah rasa bagai duduk di zaman P. Ramlee...!

 LOKASI:
Pusat Kawalan Kusta Negara (PKKN), Hospital Sungai Buloh.