Followers

Friday, September 30, 2016

September 30, 2016


Laaa… kamu semua sedang tekun bertugas di pejabat? 

Kasihannya!

OK, bye..!






Thursday, September 29, 2016

September 29, 2016


"Di manalah aku letak pen aku, tadi…?"

Anda pernah mengalami situasi sebegini? Alah… mengaku sajalah..! Baahaha..!


#TuaSudah






Wednesday, September 28, 2016

September 28, 2016


Ingatkan hanya tukang jahit saja yang ada masalah baju siap tapi pelanggan tak ambil…

Rupanya tukang kasut pun ada masalah yang sama..! 

Apalah kamu semua ni, bagilah peluang tukang kasut tu nak cuti…!!!






Tuesday, September 27, 2016

September 27, 2016


Seramnya tengok muka kucing tu! Lebih seram dari yang di sebelah tu..!

(Hello! Yang di sebelah sana! Yang berjanggut putih tu, terkecuali, okey..!)






Monday, September 26, 2016

September 26, 2016


Di dalam setiap kampung, kita mesti boleh jumpa sebuah basikal yang serupa ni… Semua bahagian disembur dengan satu warna! Kadang‐kadang rantainya pun disembur dengan warna yang sama! Ada bukan? Baahaha…!


#MakKauHijau





Sunday, September 25, 2016

Saturday, September 24, 2016

September 24, 2016


Dik… yang pakai payung lutsinar waktu panas terik ni, kenapa?

Tengok bayang‐bayang tu, cahaya pun tembus…!




Friday, September 23, 2016

September 23, 2016


Oh? Ada nama kampung macam ni, eh?

Agaknya dalam bahasa saintifiknya Kampung Bluetooth, kot…?

Baahaha…!




Wednesday, September 21, 2016

September 21, 2016


Hari ini adalah rekod selfie terpantas, uncle!

Keluar kamera > Klik > *Laaaarriiiii….!!!!

( * Lari tak pijak tanah…)









Tuesday, September 20, 2016

September 20, 2016


Err… mungkin mereka ini tidak tahu akan kewujudan buku nota atau buku simpan nombor telefon, kot


#BersangkaBaik







Sunday, September 18, 2016

September 18, 2016



Eh? Kenapa pula 'awek cun' ni pandang uncle macam ni…?
Kenal atau nak berkenalan?

Jangan macam ni, uncle  geram  gemuruh!





Saturday, September 17, 2016

Friday, September 16, 2016

September 16, 2016



Ini mesti tak tahu nak perbezaan antara pautan Facebook dan e‐mail


Baahaha…!





Thursday, September 15, 2016

September 15, 2016


Bukan harta dan maruah saja yang boleh tergadai, tahu...!

Janji pun boleh tergadai…! Baahaha!





Wednesday, September 14, 2016

Tuesday, September 13, 2016

September 13, 2016


Ini kereta peronda polis mana ni yang parkir di garisan kuning, ni…!!!?

(…sesat dari Jerman, kot?)








Monday, September 12, 2016

September 12, 2016


Salam Aidiladha!
(Bersama mangsa‐mangsa yang terkandas kerana hujan…. ~hujan rahmat.)


LOKASI : Masjid Al Mustaqimah, Kulala Lumpur.


Sunday, September 11, 2016

September 11, 2016



Walaupun dulu aku pernah katakan yang kita "ketawa bersama, menangis bersama, ku bersumpah harap kita mati pun bersama…." tapi maaf, aku mesti cari pengganti…! 

Huhuhu! Mouse uncle rosak…!!






Saturday, September 10, 2016

September 10, 2016


Jangan ada yang tekan kepala uncle pula, ya…

…nanti uncel yang cemas!





Friday, September 9, 2016

September 9, 2016


AMARAN! Jangan tiru aksi merbahaya ini…!

Mula‐mula uncle potong kepala uncle. Letak kepala dalam balang kaca. Keluarkan kamera dan selfie…!


(Okey, okey… uncle tipu… Nak berangan jadi ahli silap mata pun tak boleh!)





Wednesday, September 7, 2016

September 7, 2016


Minta perhatian! Sila ikut giliran ya…

Mula‐mula rokok yang bayar... selepas itu barulah manusia pula yang bayar…





Tuesday, September 6, 2016

September 6, 2016


Memanglah harga rumah sekarang ni tinggi! Tapi 'RM' rumah ni terlampau tinggi…!!!

(Pertama kali tengok rumah yang ada papan tanda besar macam ni…!)




Monday, September 5, 2016

September 5, 2016


Ohh… mungkin teksi, yang lalu di sini adalah teksi, eh maaf, 'taxi' New York, kot…?

#Sinis





Sunday, September 4, 2016

September 4, 2016


Tulis besar‐besar suruh singgah…
…dah singgah tak ada apa‐apa, pun?

Selfielah sedas….


Saturday, September 3, 2016

Friday, September 2, 2016

September 2, 2016


Simen belum kering dah ada 'kutu' lalu dengan basikal lalu tinggalkan kesan tayar!. 

(Kalau jalan lurus tu lainlah juga… ini terhoyong‐hayang macam orang mabuk! Apalah punya perangai! Huh..!)





Thursday, September 1, 2016

September 1, 2016


Laaa… ingatkan tempat tunggu bas! Rupanya tempat jual durian!

(…nasib baik tak duduk. Kalau tidak habis bau durian seluar uncle!)