Followers

Saturday, April 30, 2016

April 30, 2016


Persoalannya, kalau uncle beli seluar dalam Superman ni… 

...nak pakai di dalam atau di luar? Huhuhu…!




Friday, April 29, 2016

April 29, 2016


Tercungap‐cungap naik tangga, nampak…?

(Siapalah yang terlajak kreatif tu?)




Thursday, April 28, 2016

April 28, 2016


Menu abad ini… "Daging Hitam Kertas"

Baahaha…!





Wednesday, April 27, 2016

April 27, 2016


Eh, eh… Rasa gayat pula berselfie hari ni. Kalau jatuh, nahas!

(Ehem…  Di belakang uncle tu bukan daun kering, tahu!)




Tuesday, April 26, 2016

Monday, April 25, 2016

April 25, 2016


Uncle sudah beritahu di Facebook, di Instagram  dan di twitter. Hari ni baru nak beritahu di blog…

Sila klik pautan > INI < untuk video MUKA KETAT CHALLENGE. Hehehe…!





Sunday, April 24, 2016

April 24, 2016


GEMPAR! Gaya Skinhead telah menular dikalangan gadis‐gadis di Kuala Lumpur!





Friday, April 22, 2016

April 22, 2016


Astaghfirullah al azeem…
 Apalah doakan orang sampai macam ni…? Marah sangatlah tu, kot?

(Klik gambar untuk tumbesaran)





Thursday, April 21, 2016

April 21, 2016


Janganlah tonyoh kuat sangat..! 
Uncle minta tolong buang habuk, bukan buang daki..!!






Wednesday, April 20, 2016

April 20, 2016


Datang untuk bermesyuarat… tup tup terjebak dengan latihan kebakaran.

Eloklah tu, uncle pun dah lama tak 'berpiknik' di tengah padang… hu hu hu..!





Tuesday, April 19, 2016

April 19, 2016


Laaahai… Anak siapalah yang tinggal 'bantal busyuk' merata-rata, ni?

Malu aih…! Baahaha…!!!





Monday, April 18, 2016

April 18, 2018


Semua peniaga takut dengan istilah "perniagaan dah bungkus."

Tapi peniaga ini dengan selamba mem'bungkus' perniagaan dia…


(Khi khi khi…)




Saturday, April 16, 2016

April 16, 2016


Guest #76



Muka hero mana yang lebih ketat…? 
Ehem…. Adi Putra pun nak cuba #UncleGedekStyle, tahu!



(Alhamdulillah, tahun ini uncle berpeluang lagi sertai acara "MDeC Sepetang Bersama Blogger 2016" di Hotel Grand Campbell, Kuala Lumpur. Tahniah penganjur! Tahniah penaja! Tahniah AJK! Tahniah kawan-kawan!)






Friday, April 15, 2016

April 15, 2016


Jangan lihat sebagai tanduk… (nampak jahat)

Lihatlah sebagai antena… (nampak futuristik)




Thursday, April 14, 2016

April 14, 2016


Apalah punya kereta...

Berilah laluan kepada pejalan kaki itu dahulu. Itukan tempat lintasan pejalan kaki…!

#UnclePulaYangEmosi





Wednesday, April 13, 2016

April 13, 2016


Ada dua maksud, ni…

1) Makan dahulu, borak kemudian...
2) Makan dahulu, bincang harga kemudian…

Yang mana satu..?




Tuesday, April 12, 2016

April 12, 2016


Selepas cuci kereta… jangan lupa 'WA CU CU CU  CU CUMMMMM'…!

Baahaha…!





Sunday, April 10, 2016

April 10, 2016


Baru pegang gitar, tali putus..! Baru pegang gitar, tali putus..!

…ni yang malas nak tunjuk skil, ni...

#alasan





Friday, April 8, 2016

April 8, 2016


Kampung ini tidak mengalu‐alukan pengunjung…?

(Mesti tak jumpa ayat yang lebih mesra, ni…)





Wednesday, April 6, 2016

April 6, 2016


Beberapa tahun dahulu, sesiapa yang menggunakan Iomega Zip Drive ni memang dianggap juara! Boleh menyimpan data sehingga 100 MB! ~ Heh!

…namun sekarang sudah ditelan zaman.
 (Termasuk orang tua yang di hadapan tu. Huhuhu!)





Tuesday, April 5, 2016

April 5, 2016


Hujan emas di negeri orang, motor emas di negeri sendiri…

(Kalau uncle... parkir dalam peti besi, ni…!)




Sunday, April 3, 2016

Saturday, April 2, 2016

Friday, April 1, 2016

April 1, 2015


Hari ini uncle ada janjitemu dengan 'doktor pakar' di *KKBP…

(*Klinik Kasut Bawah Pokok) :D