Followers

Monday, November 30, 2015

November 30, 2015


Aneh sungguh pokok ini. Batangnya lurus. Buahnya kuning. Daunnya tiada. Ditanam di dalam pasu... pokok apakah ini?

(...Tiada tong sampah, pasu bunga pun berguna! Baahaha..!)





Sunday, November 29, 2015

November 29, 2015


Mandi beramai-ramai ni bukan sebab nak hilangkan kecut perut. Tapi nak suruh 'benda tu' yang kecut...!!!

Baahaha...! Selamat berkhatan!





Saturday, November 28, 2015

November 28, 2015


Ehem... Saman dah bayar ke belum...?





Friday, November 27, 2015

November 27, 2015


Uncle dah jumpa jalan penyelesaian pada petrol mahal dan tol mahal...!

...uncle dah beli perahu...! Puas hati..!!!



Thursday, November 26, 2015

Wednesday, November 25, 2015

Tuesday, November 24, 2015

November 24, 2015


Eh? Kenapa ada bau rokok ni?

(Okey, okey... uncle hanya berseloroh... baahaha!)





Monday, November 23, 2015

November 23, 2015


"Ya Allah ya tuhanku, kau tukarkanlah duitduit tipu di belakang ini menjadi duit sebenar...!"

(...tidak salah berdoa, bukan?)



#sengkek



Sunday, November 22, 2015

Saturday, November 21, 2015

November 21, 2015



Alahai... tak boleh hujung lagi...? Sikit lagi nak jatuh dah tu!

Ada yang mimpi terbang ni nanti! Baahaha..!






Friday, November 20, 2015

Thursday, November 19, 2015

November 19, 2015


Eh? Kenapa jalan sekitar Cheras hari ni sesak lain macam?
Oh... Ikea Cheras dibuka hari ini...

(Uncle? Uncle tak mampu berbelanja di sana. Kecuali satu. Berus jamban! Huhuhu...!)




Wednesday, November 18, 2015

November 18, 2015


Orang kata dekat‐dekat sini ada bank BSN
Hairan... tak nampak pun? 


#butajawi




Tuesday, November 17, 2015

November 17, 2015


Jangan tertipu ya. Itu bukan gitar, itu sebenarnya beg...

Ini baru \m/...!!!





Monday, November 16, 2015

November 16, 2015


Wah... canggih. Jadual ketibaan elektronik bas ini memang sangat membantu! 
Dah rasa macam nak naik pesawat...!

Syabas Rapid KL...!




Sunday, November 15, 2015

November 15, 2015


Kantoi! Di sini rupanya tempat engkau bersembunyi, ya..! 

(Bosan budakbudak asyik dukung, dia buat 'port' tidur di puncak almari! Baahaha!)





Saturday, November 14, 2015

November 14, 2015


Tulis tu biar jelas. Captain apa...?

Kalau kapten kapal, uncle tak layak....
Tapi kalau Captain America, uncle memang layak...!




Friday, November 13, 2015

Thursday, November 12, 2015

November 12, 2015


KEJAM! Mangsa dicampak di kawasan pembuangan sampah dengan kesan kelar di leher.

Namun wajah mangsa kelihatan seakan tersenyum, (KLIK GAMBAR)  Itulah tanda orang mati dalam iman...





Wednesday, November 11, 2015

November 11, 2015


Yang mana betul?

Goreng Mamak Penang atau Mamak Penang Goreng atau Penang Goreng Mamak?

#pening





Tuesday, November 10, 2015

November 10, 2015


Happy Diwali to all my Hindu friends and a happy holiday to everybody!

#TerasaNakMakanMaruku




Monday, November 9, 2015

November 9, 2015


Burung Merpati ni buat port lepak atas bumbung kereta!

Hmmm... mesti ada kedai basuh kereta yang dapat rezeki hari ni...

Baahaha...!






Sunday, November 8, 2015

November 8, 2015


Sibuk sangat...! Meja makan di rumah dah macam meja pejabat. Semangat mesti bertahan!

(...yang tak tahannya, bila aunty dah mula menjeling...! Huhuhu...)








Saturday, November 7, 2015

November 7, 2015


Uncle ni punyalah gigih pagi-pagi tunggu di hadapan kedai menanti pintu dibuka untuk menjadi orang pertama masuk kedai... 

...tup-tup ada budak lari masuk dulu... Huh!





Friday, November 6, 2015

November 6, 2015


Peliknya hobi orang ini... 

Kumpul setem boleh, kumpul kasut boleh, kumpul barang antik boleh... Ini dia kumpul....




Thursday, November 5, 2015

November 5, 2015


Akhirnya! Uncle berdiri di hadapan piramid!

(...cuma bukanlah piramid di Mesir... Jadilah, kan? Bersyukur....)





Wednesday, November 4, 2015

November 4, 2015


Amboi, amboi! Cubalah tidur elok sikit! Terkangkang punyalah besar!

Awak tu  perempuan  betina!





Tuesday, November 3, 2015

November 3, 2015


Memang sudah dijangka! Bila penyangkut baju tak cukup di bawah, mesti ada berlambak-lambak dalam almari anak-anak...!

Uncle juga yang nak kena kutip...! Grrrrrr...!








Monday, November 2, 2015

November 2, 2015


Sengaja pakai terbalik. Bukan apa... nak perasan macam tuan doktor!

(Itulah! Masa sekolah dulu selalu ponteng! Baahaha...!)





Sunday, November 1, 2015

November 1, 2015


Proses penuaan 'manusia VS laptop'

Manusia = Gigi gugur...

Laptop = Kekunci gugur...

Huhuhu...