Followers

Wednesday, December 31, 2014

December 31, 2014


Bagaimana pula kalau waktu uncle sampai buku-buku ini asalnya memang bersepah?

#keliru




Tuesday, December 30, 2014

December 30, 2014


Kejam! Tidak berhati perut! Sanggup dia kuncikan anak-anak kucing di dalam kereta..?!!!

(...errr, Hello Kitty pun kucing, bukan? Sekurang-kurangnya ia tak berak! Baahaha..!)




Monday, December 29, 2014

December 29, 2014


Saja berdiri di sini... manalah tau rezeki, tiba-tiba ada gadis lalu dan beri satu ciuman pagi...

(Lelaki tidak dialu-alukan, ya!!!)





Sunday, December 28, 2014

December 28, 2014


Kok ya pun nak jemur karpet, janganlah letak atas ruang parkir...!

Nanti unlce 'Zam-zam Alaakazam' kan karpet tu, baru tahu! Baahaha!





Saturday, December 27, 2014

December 27, 2014


Kalau uncle cakap uncle jumpa Spiderman tersangkut atas lori...

...mesti kamu semua kata uncle tipu, kan? Ha! Saksikanlah sendiri!



#prayforspiderman ?





Thursday, December 25, 2014

December 25, 2014


Soalan: Apakah tanda-tanda sekolah akan dibuka tidak lama lagi?
Jawapan: Anak-anak mula kelihatan sedang membalut buku...

(...ibu bapa pula pening kepala mencari duit untuk persiapan sekolah! Huhuhu...!)





Wednesday, December 24, 2014

Tuesday, December 23, 2014

December 23, 2014


Cantik-cantik juga misi di sini... Sebentar ya, uncle nak buat-buat pengsan. Manalah tahu mereka akan tolong papah uncle kiri dan kanan...

#taksalahberimiginasikan





Monday, December 22, 2014

December 22, 2014


Amboi, amboi, amboi..? Senangnya buang sampah?
Indah? Indah khabar dari rupa...

#malaysiasemuaboleh





Sunday, December 21, 2014

December 21, 2014


Yeay! Makan tengah hari ayah dah sampai..!

(Kenapa uncle pula yang seronok? Yalah, kalau ayah tak selera, uncle boleh habiskan! Baahaha..! ~ Gelak jin.)




Saturday, December 20, 2014

Friday, December 19, 2014

December 19, 2014


Papan tanda ini nampak macam coli terlentang atas lantai kan..?

(...atau hanya otak uncle yang terlebih  nakal  kreatif...?)




Thursday, December 18, 2014

December 18, 2014


Bersungguh-sungguh pakcik ni nak berselfie dengan uncle... 
...hingga merah-merah muka! Baahaha...!

(Comel bukan senyuman pakcik tu..?)


.

Wednesday, December 17, 2014

December 17, 2014


Tips untuk mengeringkan rambut dengan cepat.
~ Minta tolong encik di belakang 'blow' kan...!"

(...berdesing telinga, okey!)




Tuesday, December 16, 2014

December 16, 2014


Tips untuk menyejukkan badan pada musim panas.
~ Tumpang berdiri di belakang lori ais! "Ahhhhh, nyaman!"

(Kalau nak ekstra sejuk, curi masuk dalam lori dan tutup pintu!)




Sunday, December 14, 2014

December 14 2014


Belum nyanyi... Baru rancang nak nyanyi... hujan pun turun..!! Teruk sangatkah suara uncle ni?

Hmmm... tak merasa nak berkaraoke percuma di rumah pengantin..!



Saturday, December 13, 2014

December 13, 2014


Nampak tak hantu? Nampak tak hantu..?

(...siapa yang jawab baju hitam tu hantu... uncle cekik sampai mati..!!)




Friday, December 12, 2014

December 12, 2014


Akhirnya... berjaya mengumpul keberanian untuk memotong rambut... walaupun sedikit cuma. Bak kata orang, "sedikit-sedikit, lama-lama gondol..!"

(...terima kasih aunty kerana bayarkan... hehe)




Thursday, December 11, 2014

December 11, 2014


Ha! Kan dah keliru yang mana satu unlce yang mana satu gambar? 
Sama bukan? Sama bukan? (...tolonglah jawab sama... hu hu hu...)

#rayuanku

Wednesday, December 10, 2014

December 10, 2014


Khas kepada pembaca bunyi dan pembaca sunyi BB@40. Harap selepas ini anda semua faham kenapa uncle tak pamerkan muka yang manis-manis...

#alasan



Tuesday, December 9, 2014

December 9, 2014


Kok ya pun nak tidur, ke tepilah sedikit... bagilah aku keluar parkir dulu...!

Kalau tidak... I want to touch a dog, nanti..! Baahaha...!





Monday, December 8, 2014

December 8, 2014


Yeay! Pertama kali berjaya rakam gambar pelangi.. Nampak tak? Nampak tak...?

Sebab itu hari ini muka uncle ceria bak pelangi...! Nampak tak? Nampak tak...?





Sunday, December 7, 2014

December 7, 2014


Kaki-kaki mengurat sila jangan salah faham. 
'Pick up' di sini bukan bermaksud mengurat, ya...

(...uncle? Uncle hanya kebetulan 'ter'lalu di sini... hehe...) 





Saturday, December 6, 2014

December 6, 2014


Uih...! Berkedut-kedutnya tangan uncle! Macam buah kismis!


(...opp op! Lupa nak cakap, iPhone 6 plus tu... p.i.n.j.a.m.)





Friday, December 5, 2014

December 5, 2014


Setelah bertahun-tahun pokok itu dilanda kebosanan kerana hanya berdiri tegak... maka hari ini pokok itu pun membuat keputusan untuk berjalan-jalan mengelilingi kampung...

:)



Thursday, December 4, 2014

December 4, 2014


Ini nak parkir motor atau nak sorok motor..?

(...jangan tuannya sendiri tak jumpa kemudian, sudah...!)




Wednesday, December 3, 2014

December 3, 2014


Sumpah! uncle tak mampu buat kerja macam tu!

Uncle bukan tak maskulin... tapi uncle reput tulang. Kalau jari patah, siapa nak kemaskinikan blog ni...? hehe...




Tuesday, December 2, 2014

December 2, 2014


Telekung pun sudah berubah dari putih ke warna-warni. 

...hanya uncle yang tak berubah-ubah, masih setia dengan baju hitam, ni... 





Monday, December 1, 2014

December 1, 2014


Papan tanda yang jarang kita lihat.

Siapa tahu apa maksud papan tanda ini..?