Followers

Tuesday, December 31, 2013

December 31, 2013


Bahasa ganti yang lebih sopan untuk 'pergi mampus'...?

(Okey, okey... siapa tahu ayat penuh papan tanda tu...?)




Monday, December 30, 2013

December 30, 2013


1) Papan tanda amaran jangan lompat pagar. 2) Pagar berkawat

Jangan salah sangka. Ini bukan penjara ya... ini sekolah...! Hebat-hebat...!




Sunday, December 29, 2013

December 29, 2013


Penatnya kaki berjalan hari ini... Nasib baik jumpa restrooms... boleh baring-baring rest di dalam barang sejenak... (blur)




Saturday, December 28, 2013

December 28, 2013


Kata orang kalau nak pikat gadis, mestilah pandu kereta sport. Uncle selalu pandu kereta sport seperti ini... tapi kenapa masih tiada gadis yang menyapa...?

(Banyak duit tu, dalam kereta tu...!)




Friday, December 27, 2013

December 27, 2013


Betulkah ejaan ni...? Suka hati 'ko' lah...!


(Dulu lagi haru... uncle jumpa yang INI)





Thursday, December 26, 2013

December 26, 2013


Getah rambut hilang... Anak-anak di rumah atuk... Ahhhh, pinjamlah cekak rambut anak, dulu... Mereka bukan baca blog ni, pun...!

(Kalau mereka tahu, dah sah-sah kena gelak ni...) 



Wednesday, December 25, 2013

December 25, 2013


"Apa pandang-pandang lagi? Cepatlah tolong tarik kutu tu... nanti orang nampak!"




Tuesday, December 24, 2013

December 24, 2013


Inilah yang dikatakan 'Kasihnya ibu...'

(Uncle dah terlupa, sebab dah lama tak punya anak kecil... he he...)






Monday, December 23, 2013

December 23, 2013


Alamak kantoi! Ada kesan lipat bantal di pipi...! Mesti orang tau uncle 'membuta' selepas makan tengahari tadi...! Tak nampak, kan...? Tak nampak, kan..?

(Alah! Kamu semua pun pernah buat, kan...?!!)



Sunday, December 22, 2013

December 22, 2013


Peringatan kepada diri sendiri.... Lain kali jangan lalu kedai jubah... Kan 'mem' dah melekat! Aduuii...!!! Padan muka aku!




Saturday, December 21, 2013

Friday, December 20, 2013

December 20, 2013


Budak-budak ni kalau membeli, memang laju masukkan duit...!
Cuba suruh menabung...? 'Ca-Alip-but...!'


(Ha! Kan dah kena kaburkan muka...! Baahaha...!)




Thursday, December 19, 2013

Wednesday, December 18, 2013

December 18, 2013


Oh... uncle memang amalkan cara Piramid Makanan, ni...

Cuma bezanya, piramid uncle TERBALIK! Baahaha...!!




Tuesday, December 17, 2013

December 17, 2013


Itulah... Kamu semua tak percaya bila uncle cakap, ada orang yang 'burung'nya terletak di atas kepala...! Haa! Cuba tengok betul-betul...!!




Monday, December 16, 2013

December 16, 2013


Bilik sampah? Dewan bedah..? Eewww...
Agak-agak apalah benda-benda yang dibuang... kan...?

(Ini yang malas ni, bila imiginasi tinggi sangat...!)




Sunday, December 15, 2013

Saturday, December 14, 2013

December 14, 2013

Guest #57


Muka nipis vs Muka tebal... 

Lebih baik muka tebal berbanding dengan muka nipis sampai nampak otot macam orang sebelah tu, kan...? Baahaha!


(Dengan watak anime Colossal Titan dalam siri Shingeki No Kyojin)



Friday, December 13, 2013

December 13, 2013


Laaa... patut pun selama ni kabur, sekarang barulah nampak lebih jelas...!




Thursday, December 12, 2013

December 12, 2013


Masuk duit. Pilih hadiah. Sikiiiitttt lagi nak dapat.... masa tamat!

Masuk duitPilih hadiah. Sikiiiitttt lagi nak dapat.... masa tamat!

Permainan ni sungguh mencabar ego, kan...? Agaknya kalau duit tadi uncle beli roti, pasti dah kenyang dah! (Membebel pada diri sendiri...)




Wednesday, December 11, 2013

December 11, 2013

Guest #56


Dengan ustaz Dr. Ridhuan Tee Abdullah

(...maka muka uncle pun nampak agak sedikit suci dan bercahaya, hari ini... kan?)





Tuesday, December 10, 2013

December 10, 2013


"Abang beli pisang apa tu...?"

"Pisang Tanduk"

"He he... nama pisang pun tak kenal..! Malulah."

"Mari abang buktikan... Ni bukan Pisang Tanduk?!"

"BENCILAH..!!! Bluek..!"




Monday, December 9, 2013

December 9, 2013


EKSKLUSIF! Gempa bumi berlaku sewaktu hendak merakam gambar ini...! 


Okey, uncle tipu... gambar bergoncang sebab duduk atas kerusi urut automatik... 
Naik sebatilah juga otak..!



Sunday, December 8, 2013

December 8, 2013


Menghadiri majlis pelancaran buku Surat Untuk Anak oleh Mohd Affandi Ramli atau Ronasina petang tadi... Berminat? Pesan terus di SINI...!

"Anak-anakku! Aku tahu kau bisa membaca coretan ini sebagaimana aku bisa melihat kau menari, berenang dan bercakap di alam mimpi. ~ Mohd Affandi Ramli"



Friday, December 6, 2013

December 6, 2013


Bukan semua perkataan free bila diterjemahkan jadi percuma, okey..!!

Baahaha...!



Thursday, December 5, 2013

December 5, 2013


Okey... cuba jelaskan. Apa beza makna 'kawasan' dan 'tempat' pada papan tanda itu..?




Wednesday, December 4, 2013

December 4, 2013


Jawapan kepada masalah baju tak kering dimusim hujan...

(Kalau ada bibik-bibik comel, boleh layan borak sementara menunggu ni, kan? Hehe...)




Tuesday, December 3, 2013

December 3, 2013


Kuaci hitam beli di pasar malam!

(AMARAN: Jangan makan kuaci diwaktu kerja... alamat tak siaplah kerja tu...!)




Monday, December 2, 2013

December 2, 2013


Hmmm... Mungkin karpet dan toto itu diperbuat daripada emas, kot...?

(...dia tak sebut tentang 'peluang' kan...?)




Sunday, December 1, 2013

December 1, 2013


Apalah agaknya orang dalam kereta tu fikir bila tengok aksi uncle ni, kan?

Baahaha...!