Followers

Saturday, April 19, 2014

April 19, 2014


Orang ini betul-betul mem'belakang'kan tata-bahasa...

Baahaha....!




Friday, April 18, 2014

April 18, 2014


"Maaf encik... Nak masuk kena bawa air sendiri..."

"Ada, saya ada bawa..."

"Mana...?"

"Ni, ha...  dalam pundi kencing..!"
 (Aduuiii...!!!!!! Sambil kepit kangkang)






Thursday, April 17, 2014

April 17, 2014


Jangan cemas! Bukan Sup 'Rat'...
...tapi Sup 'Urat' Keting...

(Alaaa... tutup..!!)




Wednesday, April 16, 2014

April 16, 2014


Bijak orang ini... kunci basikal pada tiang.
Agaknya kalau kunci hilang bagaimana? Jangan ditebang tiang tu sudah...

Baahaha...!



Tuesday, April 15, 2014

April 15, 2014


Ya... Kipas adalah musuh untuk orang berambut panjang....!





Monday, April 14, 2014

April 14, 2014


Oooh... agaknya inilah yang dinamakan sakit Hari Raya... 

...siap ada Zahir dan Batin, bagai...!




Sunday, April 13, 2014

April 13, 2014


Eeeee...!!! Macam ulat bulu, kan...? 

Hey...! Pokok itulah! Bukan yang berjanggut  tu...!!! Belasah mahu?!





Saturday, April 12, 2014

April 12, 2014


Ooooo.... Selama ini uncle ingatkan bawang putih dalam bahasa inggerisnya ialah garlic...

(Errr... atau ini terjemahan terus...?)




Friday, April 11, 2014

April 11, 2014


* "Sedak sunggoh make nasik dage, nih..!" 

Jangan cari dalam 'Google Translate' jika tak faham kerana memang tiada terjemahan loghat Kelantan di situ! Mari uncle tolong terjemahkan... *Sedap sungguh makan nasi dagang, ni...!

'Pehe...?'



Thursday, April 10, 2014

April 10, 2014


Kegagalan sistem saliran berfungsi membuatkan air bertakung dan menjadikan tempat ini berpotensi menjadi kawasan pembiakan nyamuk Aedes. Klik di SINI untuk keterangan lanjut tentang bahayanya Demam Denggi...

(Ehem... sekali-sekala kena ada entri ala-ala khidmat sosial, bukan...?)